English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

در روزهای  نهم و دهم شهریورماه 93 ،  دیار ولایی و اهل بیتی اردبیل با برگزاری نهمین  جشنواره سراسری مدیحه سرایی ، چاوشی خوانی ، تواشیح و ابتهال رضوی ، یکبار دیگر عشق و ارادت خود را به ساحت مقدس و نورانی حضرت  ثامن الحجج علی  موسی الرضا(ع) به نمایش گذاشت. این دیار عاشورایی که خود مهد عالمان ،مداحان، موذنان، چاوشی خوانان و شاعران برجسته اهل بیتی است، در نهمین سال برگزاری این رویداد مهم فرهنگی و مذهبی و از سری برنامه های دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع)، میزبان عندلبیان قدسی نفس، چاوشی خوانان خوش نغمه، محققان ارجمند ، مبتهلین گرانقدر ، گروههای تواشیح برجسته  و رضا پژوهان متعهد از سراسر کشور  در تالار شمس عطار اردبیلی مجتمع فرهنگی و هنری فدک اردبیل بود.
مراحل اجرایی جشنواره  :
بلافاصله بعد از برگزاری مراسم اختتامیه  یازدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا (ع)  و نشست شورای سیاستگذاری و اجرایی  در مشهد مقدس و تصویب برگزاری  جشنواره ملی مدیحه سرایی ، چاوشی خوانی ،ابتهال و تواشیح رضوی در اردبیل  ، دبیرخانه دایمی جشنواره ملی مدیحه سرایی ، چاوشی خوانی ، ابتهال و تواشیح رضوی و نمایندگی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در استان اردبیل ، از اول مهرماه 92 با تشکیل شورای مشورتی و ستاد اجرایی عملا" فعالیت های خود را برای برگزاری آبرومندانه نهمین جشنواره ملی مدیحه سرایی ، چاوشی خوانی ، ابتهال و تواشیح رضوی آغاز کرد .پس از پس و تبادل نظر در خصوص چگونگی برگزاری دوره نهم جشنواره رضوی در اردبیل  و پس از طراحی فراخوان پیشنهادی در اول آبانماه 92 و تصویب آن در شورای مشورتی در هفتم آبان 92 ، فراخوان پیشنهادی در سیزدهمین روز از آبانماه  92 به بنیاد بین المللی امام رضا (ع) ارسال و بنیاد هم در هیجدهمین روز از همان ماه ، تصویب فراخوان پیشنهادی را رسما" و بصورت مکتوب اعلام کرد.
توسط یکی از هنرمندان نام آشنای استان ، فراخوان جشنواره طراحی و با انتخاب موسسه مجری دوره نهم جشنواره ، این فراخوان جهت چاپ به چاپخانه نگین اردبیل ارسال و به تعداد 5000برگ در سیزدهم و چهاردهم آذرماه به چاپ رسید.
فراخوان طراحی شده به بنیاد بین المللی امام رضا (ع) هم ارسال و به صورت رسمی از روز شنبه شانزدهم آذرماه 92 در سطح گسترده توزیع شد .در روز سیزدهم آذرماه و براساس برنامه ریزی قبلی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) مبنی بر انتشار فراخوان بصورت رسمی همزمان با ولادت حضرت امام موسی کاظم (ع) و با هماهنگی قبلی با صداوسیمای مرکز اردبیل ، ویژه برنامه خبری اعلام فراخوان جشنواره در محل نمایندگی بنیاد با حضور عزیزانمان از واحد خبر صداوسیمای مرکز اردبیل تهیه و این برنامه در خبر ساعت 10 صبح و 15/19 شبکه استانی سبلان در روز چهارشنبه بیستم آذرماه 92 پخش شد.
نمایندگی خبرگزاری های رسمی کشور در استان و نشریات سراسری و محلی استان  خبرمربوط به اعلام زمان فراخوان جشنواره و نیز تغییرات کمی و کیفی دوره نهم جشنواره را درقالب دو خبر در اوایل آذر منتشر کردند.همچنین زیر نویس تلویزیونی مربوط به انتشار فراخوان هم در روزهای 19 و 20 آذر از سیمای مرکز اردبیل پخش شد. این فراخوان  همچنین از 19 آذرماه 93 در سایت اداره کل متبوع قرار خواهد گرفت.توضیح اینکه در همین سایت و از روز 16 آذر اطلاعیه مربوط به فراخوان به همراه صفحه اول فراخوان منتشر و پیامک مربوط به این فراخوان صبح روز 19آذر به بیش از 5000 نفر از مخاطبان جشنواره ارسال گردید.
آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ، پنجم مردادماه 93 اعلام شده بود که با توجه به تماس های مکرر مخاطبان برنامه از سراسر کشور ، این مهلت در دو نوبت دیگر یعنی 15 و 20 مردادماه 93 تمدید شد.کمیته انتخاب و هیئت داوران جشنواره مرکب از اساتید برجسته کشوری در سه مرحله آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره را ارزیابی و نهایتا" اسامی برگزیدگان نهایی را برای حضور در مراسم اختتامیه در دوم شهریورماه 93 اعلام کردند.
تشکیل ستاد اجرایی و صدور احکام اعضای این ستاد ، برگزاری نشست های مشورتی با اشخاص حقیقی و حقوقی ، برگزاری جلسات تخصصی با حضور مداحان پیشکسوت و برگزیدگان دوره های قبلی ، برگزاری نشست های هماهنگی با مسئولین اجرایی استان ، برگزاری نشست کارگروه هنری جشنواره بین المللی امام رضا (ع) با حضور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی و مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع)  از دیگر اقداماتی بود که دبیرخانه تا زمان برگزاری جشنواره انجام داده بود. در مجموع 228 اثر شامل : 41 اثر در رشته چاوشی خوانی ، 75اثر در رشته مداحی ،46 اثر در رشته ابتهال ، 34 اثر در رشته مقالات پژوهشی و 32 اثر در رشته تواشیح ،به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که آثار ارسالی در سه مرحله توسط کمیته های انتخاب و دواری ارزیابی شده و نهایتا" برگزیدگان نهایی جشنواره در مراسم اختتامیه مورد تجلیل قرار گرفتند..
بطور کلی می توان اذعان نمود که همه استان های کشور در برگزاری این جشنواره سهیم بودند که استان های اردبیل ، یزد، ، خوزستان ، هرمزگان ، مازندران و مرکزی بیشترین شرکت کننده را بخود اختصاص داده اند.  
ویژگی ها و برنامه های  این دوره : 
*  برگزاری نشست کارگروه هنری جشنواره بین المللی امام رضا (ع) در اردبیل 
*برگزاری سومین دوره هفته فرهنگ رضوی در روزهای 16 تا 22 مردادماه 93 *برگزاری بخش های مداحی و چاوشی ، ابتهال و تواشیح  بصورت رقابتی غیر حضوری   
*اسکان میهمانان و برگزیدگان جشنواره در شهر توریستی سرعین
*تولید  آلبوم های  صوتی بااجرای مداحان ، مبتهلین ، گروههای تواشیح و چاوشی خوانان  برگزیده جشنواره
 * چاپ و انتشار کتاب (مهربانتر از نسیم)  برگزیده مقالات پژوهشی 
*تولید اثر موسیقیایی «طلیعه عشق » و رو نمالیی از آن در مراسم اختتامیه 
*معرفی و تجلیل از هشت تاثیرگذار در هشت دوره جشنواره در مراسم اختتامیه *تجلیل از رسانه های برتردر حوزه  فرهنگ رضوی (فعالین در انعکاس مطلوب جشنواره)(7 رسانه) *برگزاری مراسم اختتامیه با حضور حضرت آیت الله سیدحاتمی نماینده محترم  مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و با مداحی استاد سلیم موذن زاده اردبیلی در مجتمع فرهنگی و هنری فدک اربیل
*قرائت و پخش صلوات خاصه در جلسات اداری استانی و شهرستان های تابعه و بین الصلاتین نماز جمعه شهرستان ها در دهه کرامت
*ارسال پیامک حاوی احادیث و سخنان گهربار حضرت امام رضا (ع) در طول دهه کرامت به شهروندان
*تجلیل از استاد سلیم موذن زاده اردبیلی در مراسم اختتامیه
*اجرای برگزیدگان بخش های مختلف جشنواره  در مراسم اختتامیه
*حضور چهره های نام آشنای قرآنی و مداحی ، دانشگاهی و حوزوی در ترکیب هیئت های انتخاب و داوری جشنواره
*تجلیل از سه تاثیرگذار در نه دوره جشنواره مدیحه سرایی ، چاوشی خوانی ، ابتهال و تواشیح رضوی 
*انعکاس مطلوب و مناسب مراسم اختتامیه در صداو سیمای مرکز اردبیل ، شبکه خبر ، شبکه سحر و شبکه خراسان رضوی
*تولید چهار نوع صلوات خاصه با صدای استاد شهروز حبیبی
* چاپ کتاب «بر آستان ارادت »
آیین اختتامیه:
عصر دهم شهریورماه 93 ،تالار شمس عطار اردبیلی مجتمع فرهنگی و هنری فدک در شهر اردبیل  شاهدآیین عشق ورزی  بیش از 700 نفر از میهمانان و اهالی ولایتمدار استان به بهانه اختتامیه جشنواره مدیحه سرایی ، چاوشی خوانی ، ابتهال و تواشیح رضوی  به ساحت قدسی حضرت امام رضا (ع) بود . با آغاز مراسم اختتامیه نهمین دوره جشنواره مدیحه سرایی،چاووشی خوانی، ابتهال و تواشیح رضوی  ، عطر امام رضا (ع) در دارالارشاد به مشام دوستداران غریب الغربا رسید تا بار دیگر خاستگاه تشیع در کشور جامه معنویت به تن کرده و مردمان این دیار در ایام منتهی به دهه کرامت کبوتران دل خود را به سوی حرم رضوی پرواز دهند. مراسم اختتامیه نهمین جشنواره ملی مدیحه سرایی ،چاووشی خوانی  ، ابتهال و تواشیح رضوی از ساعت 18 روز دوشنبه دهم شهریورماه 93آغاز شد تا بوی رضوی در دارالارشاد پخش شد ه و عطر خوشش هر شهروندی اردبیلی را یاد رضایی از جنس ضامن آهو بیندازد.
مراسم اختتامیه جشنواره با حضوربرگزیدگان جشنواره از استان های منختلف کشور ، مسئولین استانی و محلی ، نمایندگان بنیاد بین المللی امام رضا (ع) و معاونت امورهنری وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی ، حضرت آیت الله سیدحاتمی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری ، معاون سیاسی و امنیتی استانداراردبیل و جمع کثیری از مردم ولایتمدار اردبیل در حالی در مجتمع فرهنگی و هنری فدک برگزار شد که این سالن جوابگوی خیل عظیم عاشقان و محبان آقا علی ابن موسی الرضا (ع) نبود به طوری که راس ساعت 18 همه صندلی های سالن پرشد و خیلی ها ایستاده و سر پا برنامه های این مراسم را دنبال کردند.این مراسم با  قرائت آیاتی از کلام الله مجید توسط استاد حاج حسن محمدپور (از قاریان بین المللی ) آغاز شد وآقای احمد حسن راهی مالکی از خزستان (یکی از منتخبین بخش ابتهال )  صلوات خاصه را با قیام و همراهی شرکت کنندگان قرائت کرد. گروه چاوشی خوانی  سادات بنی فاطمه   از شهرستان اراک (از برگزیده های بخش چاوشی خوانی ) با حرکت از میان مردم و اجرای چاوشی شکوه مراسم را مضاعف کردندو جشنواره زینتی رضوی گرفت . دکتر سید ناصر اسحاقی مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی استان اردبیل و دبیر جشنواره با قدردانی از حضور ارزشمندانه خادمان فرهنگی رضوی از جای جای ایران اسلامی در این رویداد مهم فرهنگی و مذهبی کشور ،پیام جناب آقای دکتر علی جنتی وزیر محترم فرهنگ وارشاداسلامی را قرائت کرد.مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی استان اردبیل  ضمن اشاره به رهاوردها ی جشنواره مدیحه سرایی ، چاوشی خوانی ، ابتهال و تواشیح رضوی اظهار کرد: در این 9 دوره بیش از چهار هزار نفر در این جشنواره شرکت کرده و آثار خود را ارسال کردند که در مجموع 15 عنوان کتاب و 14 آلبوم صوتی با محوریت فرهنگ رضوی تولید و تقدیم علاقمندان شده است.وی با بیان اینکه امسال نیز 228 اثر از سراسر کشور به نهمین جشنواره مدیحه‌سرایی، چاوشی‌خوانی، تواشیح و ابتهال رضوی ارسال شده بود، گفت: ‌41 اثر مربوط به رشته چاوشی‌خوانی،‌ 75 اثر مربوط به رشته مداحی، 46 اثر مربوط به رشته ابتهال، 34 اثر مربوط به مقالات پژوهشی و 22 اثر مربوط به تواشیح بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: دبیرخانه این جشنواره در سه مرحله و با حضور متخصصان امر در قالب کمیته داوری آثار را مورد ارزیابی قرار داده تا بهترین آثار از بین آنها انتخاب شود.
اسحاقی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: ‌بیش از 12 سال است که جشنواره بین‌المللی رضوی برگزار می‌شود که نهمین دوره آن با گرایش مدیحه‌سرایی، چاوشی‌خوانی، ابتهال و تواشیح در اردبیل برگزار می‌شود که مقصود از برگزاری این جشنواره ،گسترش  فرهنگ رضوی که همان اسلام ناب محمدی و علوی است.
وی بیان کرد: به بهانه برگزاری این جشنواره ما استعدادهای خوب فرهنگی و هنری را از سراسر کشور در رشته‌های یاد شده در این استان جمع می‌کنیم تا برترین آثار انتخاب شده و در معرض استفاده علاقمندان قرار گیرد.
اسحاقی به نام و آوازه این جشنواره در سطح ملی و بین‌المللی اشاره کرد و ادامه داد: جشنواره امام رضا (ع) در 79 کشور خارجی برگزار می‌شود و آثار منتخب این جشنواره به 9 زبان زنده دنیا ترجمه شده تا مخاطبان از آن استفاده کنند.
وی اضافه کرد: سهم کشورمان از 12 اختر تابناک امامت و هویت فرهنگی و ارزشی امام هشتم (ع) است که خاک ایران مشرف به شرف آن حضرت و همچنین نشر فرهنگ منور رضوی است که امروز خوشحال هستیم با برگزاری چنین جشنواره‌هایی در دنیای پرآشوب و منطقه پرتلاطم جهان اسلام در سایه فرهنگ رضوی می‌توانیم بهترین آثار را ارائه کنیم. 
طاهر شریفی معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل در این مراسم ، جشنواره امام رضا (ع) را بهترین فرصت برای ترویچ و نشر معارف و فرهنگ غنی رضوی دانست و  گفت : حضرت امام رضا (ع) به عنوان نشان معنوی ایران ، مایه عظمت و افتخار این سرزمین است .
وی  افزود : امام رضا (ع) نه فقط در ایران بلکه در کشورهای دور و نزدیک جهان در میان مسلمانان علاقه مندان فراوانی دارد به گونه ای که بسیاری از خانواده ها در آن ممالک نام خانوادگی "رضوی"را برای خود انتخاب کرده اند که این موضوع از عشق فراوانشان به این امام همام حکایت دارد.
وی اظهارکرد: شاید باور این موضوع اندکی سخت باشد که در شبه قاره هند بیش از یکصد میلیون نفر دارای نام خانوادگی رضوی هستند و به داشتن این نام و نیز امام بزرگواری مانند حضرت رضا (ع) افتخار می کنند.
وی گفت : سراسر ایران زمین، خانه و کاشانه حضرت علی بن موسی الرضا (ع) است و ما مردم ایران نیز به این موهبت بزرگ مباهات می کنیم.
وی بیان کرد : عشق و علاقه به امام رضا (ع) در میان مردم ایران به اندازه ای است که بسیاری از ثروتمندان هنگام فرا رسیدن وقت لبیک گویی به دعوت حق ، اموال خودشان را در راه گسترش فرهنگ آن امام بزرگوار وقف می کنند.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: ما به عنوان خدمتگزاران این مردم افتخار می کنیم که خادم خادمان هشتمین ستاره تابناک آسمان امامت و ولایت هستیم.
در ادامه مراسم و بعد از پخش نماهنگ طلیعه عشق (با صدای آقای شهروز حبیبی و از تولیدات جدید نمایندگی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در استان اردبیل ، اجرای تواشیح توسط گروه تواشیح حبل المتین زنجان (از برگزیدگان بخش تواشیح ) و مداحی آقای محمد حسین چاوشی زاده (از برگزیدگان بخش مداحی از استان قم ) ؛با هنرنمایی  افتخار جهان اسلام استاد سلیم موذن زاده اردبیلی اشک حسینی بر دیدگان شرکت کنندگان در مراسم جاری و معنویت رضوی در مراسم به اوج خود رسید. رونمایی از کتاب «مهربانتر از نسیم » و آغاز بکار نمایندگی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در استان و نیز تجلیل از رسانه های برتر ، تاثیرگذاران در جشنواره و برگزیدگان بخش های مختلف آخرین بخش مراسم اختتامیه بود. 
بیانیه هیئت داوران
 نهمین جشنواره مدیحه سرایی ، چاوشی خوانی ، ابتهال و تواشیح رضوی
اردبیل شهریورماه 93

گرتو بگشایی نقاب از چهره ای شمس الشموس کمتــــــــراست از ذره در پیش مقامت آفتاب  سلام بر تو ای امام غریبان که نام بلندت عظمت ایران همیشه سربلند است و حضورت  در مشهد الرضا، ضامن سعادت و بهروزی ایرانیان. سلام بر سلطان خراسان، آفتاب هزار آئینه ای که غبار قدمگاهش، سرمه دیدگان هر ایرانی عاشق و شیدای ولایت است.  خدا کسی را به ما هدیه کرده که مانند پدرانش قبل و بعد از هر چیز دیگر بنده خداست.بی چون و چرا نه برای ماندنش دلیل می خواهد و نه برای رفتنش به غربت. هر چه خدا بخواهد سراسر رضای اوست و برای همین رضایتش ؛ برای ما رضا شده است.  بی شک هستی و هویت واقعی یک ملت به فرهنگ و تمدن آنان بستگی دارد و بی توجهی و یا کم توجهی به مسائل فرهنگی به مفهوم عام کلمه که فکر، عقیده، رفتار، اخلاق، علم و دانش و همه زمینه های فرهنگی را شامل می شود، کم اهمیت دادن و نگاه غیر احتمالی به مسائل فرهنگی و هنری است که این نوع فضاسازی و زمینه سازی برای سقوط یک ملت و از دست دادن هویت آنان است. نهمین جشنواره ملی مدیحه سرایی ، چاوشی خوانی ، ابتهال و تواشیح  رضوی بر خود می بالد که در دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) ودر سال  اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی  در شهر اردبیل میزبان عندلبیان قدسی نفس، چاوشی خوانان خوش نغمه،مبتهلین گرانقدر ،گروههای تواشیح خوش نغمه ،شاعران گرانقدر و پژوهشگران نام آشنای کشوری در نهمین سال برگزاری این رویداد مهم فرهنگی و مذهبی است.
ضمن قدردانی از اهتمام و تلاشهای ارزنده مسئولین فرهنگی و هنری استان و بخصوص اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی  استان اردبیل در ایجاد شور و نشاط در جامعه اسلامی بمنظور ترویج شعایر اسلامی و بزرگداشت ایام ولادت مسعود حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام و نیز ایجاد فضایی صمیمی شاد و سرشار از معنویت و تجلیل و تکریم خادمان آستان مقدس  و مبارک اهل  بیت علیهم السلام ، هیئت داوران ضمن ابراز ارادت به محضر  همه  شرکت کنندگان  در این آیین  فرهنگی  ومذهبی ، همت بلند  ومشارکت  ارزشمند  مداحان ، چاوشی خوانان ، مبتهلین ، گروههای تواشیح  وپژوهشگران را در برگزاری  این جشنواره  آنهم  در شهر اردبیل  ارج نهاده  و با اعلام اینکه همه کارهای  ارایه شده  در جشنواره از  ارزش وجایگاه ویژه ای  برخوردار بودند ، آرای خود را پس از ساعتها تبادل نظر و بحث کارشناسی و صرفاً  بر اساس  معیارهای  اعلام  شده در فراخوان  عمومی و بررسی دقیق آثار صوتی و تصویری ارایه شده توسط شرکت کنندگان  محترم  بشرح ذیل در بخشهای مختلف اعلام  می دارد: بخش تجلیل از رسانه های برتر رضوی : به پاس  تجلیل  از تلاش های ارزشمندانه اصحاب مطبوعات و رسانه استان در انعکاس مطلوب و مناسب جشنواره ملی مدیحه سرایی ، چاوشی خوانی ، ابتهال و تواشیح رضوی و نیز هفته فرهنگ رضوی  و تلاش در جهت نشر معارف و فرهنگ رضوی در رسانه ها ، ضمن تقدیر از مدیران خبرگزاری های ایرنا ، تسنیم و شبستان و نیز نشریات محلی خیبر و اندیشه اردبیل ، لوح سپاس و  هدیه  ویژه این رویداد  مهم  به آقایان : شهرام محمدی مدیرمسئول نشریه اردبیل نوین ، فرهاد خائف مدیرمسئول نشریه اردبیل فردا ، غلام رضا میرزاحسینی  مدیرمسئول نشریه اردبیل امروز ، محمد میرزایی ناطق مدیر خبرگزاری مهر در استان اردبیل ، همایون نوروزی مدیر خبرگزاری ایثارگران در استان اردبیل و علیرضا حسین نژاد مدیر خبرگزاری فارس در استان اعطاء می گردد.  بخش تاثیرگذاران در نه دوره جشنواره رضوی : لوح سپاس نهمین  جشنواره ملی مدیحه سرایی ، چاوشی خوانی ، ابتهال و تواشیح رضوی به همراه هدایای نقدی به آقایان : شاپور امانی (مداح پیشکسوت و عضو هیئت داوران و کمیته علمی نه  دوره  جشنواره ) ، نادر سقاء(به دلیل برگزاری موفقیت آمیز جشن های مردمی و همکاری شایسته در برگزاری جشنواره رضوی و هفته فرهنگ رضوی اعطا می شود.
در این بخش همچنین تندیس جشنواره به همراه لوح سپاس به آقای صدیف بدری(شهردار اردبیل به دلیل مشارکت سازمان های وابسته به شهرداری در برگزاری نه دوره جشنواره و دودوره هفته فرهنگ رضوی) و آقای عبدالله مددی(مدیرکل صداوسیمای مرکز استان اردبیل به دلیل انعکاس مطلوب و موثر برنامه های  رضوی  در صداو سیمای مرکز اردبیل ) اعطا می گردد.
بخش مقالات پژوهشی  :  برگزیده اول : تندیس  جشنواره ، دیپلم افتخار و هدیه نقدی ) : سرکار خانم اعظم خوش صورت موفق از استان قم به دلیل ارایه مقاله مدیحه سرایی از دیدگاه اسلام و ائمه اطهار علیهم السلام
برگزیده  دوم : (لوح سپاس  و هدیه نقدی):  رضا اسمعیل زاده  از تهران  به دلیل ارایه مقاله نقش و پتانسیل رسانه ها در توسعه و تعمیق  فرهنگ رضوی با استفاده از ظرفیت ، مداحان ، مبتهلان و چاوشی خوانان برگزیده سوم :  (لوح سپاس  و هدیه نقدی ) آقای عسگر آرمون از استان اردبیل  به دلیل ارایه مقاله مدیحه سرایی از دیدگاه اسلام و ائمه اطهار علیهم السلام 
بخش چاوشی خوانی :   برگزیده  اول : هیئت داوران انتخابی ندارد. برگزیده دوم : دیپلم افتخار ، تندیس جشنواره و هدیه نقدی ستاد برگزاری جشنواره به گروه چاوشی خوانی  سادات بنی فاطمه از استان مرکزی  اعطاء می شود.
برگزیده سوم : لوح سپاس و هدیه نقدی جشنواره  به آقای محمد حسن باغبانی از استان مازندران اعطاء می گردد.  برگزیده چهارم : لوح سپاس و هدیه نقدی جشنواره  به آقایان همت قاسمی از استان مازندران و محمد خسرو پرویزی از استان گیلان اعطاء می گردد. 
هیئت داوران جشنواره با اعطای لوح سپاس و هدیه نقدی از آقایان احمد حسن راهی مالکی از خوزستان و علی محرابیان از اردبیل  تجلیل می نماید.
بخش ابتهال:  رتبه اول : هیئت داوران انتخابی ندارد.  برگزیده دوم : دیپلم افتخار ، تندیس جشنواره و هدیه نقدی ستاد برگزاری جشنواره به آقای حسن مختاری  از یزداعطاء می شود. 
برگزیده  سوم : لوح و هدیه  نقدی جشنواره مشترکا  به آقایان احمد حسن راهی مالکی و  آقای  صادق بیت سعید هردو از استان خوزستان اهدا می شود. 
هیئت داوران با اعطای  لوح سپاس  و هدیه ویژه جشنواره سراسری مدیحه سرایی و چاوشی خوانی  ، ابتهال و تواشیح رضوی  به آقای محمد تقی دهقان از استان یزد تجلیل می کند.
بخش تواشیح :  رتبه اول : هیئت داوران انتخابی ندارد. 
 برگزیده دوم : دیپلم افتخار ، تندیس جشنواره و هدیه نقدی ستاد برگزاری جشنواره به گروه تواشیح  مسک از استان اصفهان اعطا می شود.برگزیده سوم : لوح و هدیه  نقدی جشنواره به گروه تواشیح  حبل المتین از استان زنجان  اهدا می شود 
برگزیده چهارم : لوح و هدیه  نقدی جشنواره به گروه تواشیح  نورالثقلین از استان یزد  اهدا می شود..
بخش مداحی : برگزیده  اول : هیئت داوران انتخابی ندارد. برگزیده دوم : دیپلم افتخار ، تندیس جشنواره  و هدیه ویژه جشنواره سراسری مدیحه سرایی ، چاوشی خوانی، ابتهال و تواشیح  رضوی به آقای  محمد حسین چاوشی زاده از استان قم اعطاء می گردد.   برگزیده  سوم : لوح سپاس  و هدیه ویژه جشنواره مشترکا”  به  آقایان  مصطفی راغب از استان یزد و علی داداش زاده از اردبیل اعطاء می گردد 
برگزیده چهارم:  لوح سپاس  و هدیه ویژه جشنواره  به آقای مهران نوروزی  از اردبیل  اعطاء می گردد. 
هیئت داوران با اعطای  لوح سپاس  و هدیه ویژه جشنواره سراسری مدیحه سرایی و چاوشی خوانی  ، ابتهال و تواشیح رضوی مشترکا" از آقایان محمد صادق درآبادی ازاردبیل و یاسراسماعیلی از استان مرکزی  تجلیل می نماید.
 هیئت انتخاب وداوران نهمین جشنواره ملی مدیحه سرایی ، چاوشی خوانی  ، ابتهال و تواشیح رضوی: غلامرضا سازگاری ،حجت الاسلام والمسلمین حسین فتحی ،دکتر سعید سیاح اصل ، محسن جلیلی ،عسگر شاهی ، شاپور امانی ، شهروز حبیبی ، حسن محمدپور،  رضا محمد پور ، موسی رجبی اصل ، کاظم نظری بقاء و سعید نوریان
اسامی هیئت علمی جشنواره :
شاپور امانی ، زین العابدین سعادتی ، کاظم نظری بقا ، قاسم رفعتی ،موسی رجبی اصل ، محمد باقر تمدن ،عبدالحسن محمد پور ، امین فتحی ، علی طالعی ، رضا محمد پور ،عسگر شاهی ، کمال اطمینان ، سیدداود موسوی ، شهروز حبیبی ،غلامرضا سازگار، سید ناصر اسحاقی و سعید نوریان
اسامی هیئت داوران : غلامرضا سازگاری ،حجت الاسلام والمسلمین حسین فتحی ،دکتر سعید سیاح اصل ، محسن جلیلی ،عسگر شاهی ، شاپور امانی ، شهروز حبیبی ، حسن محمدپور،  رضا محمد پور ، موسی رجبی اصل ، کاظم نظری بقاء و سعید نوریان
اسامی برگزیدگان جشنواره :
رشته مقالات پژوهشی :
رتبه اول : خانم اعظم خوش صورت موفق (دانشجوی دکتری دانشگاه ادیان ومذاهب اسلامی) از استان قم / تلفن تماس 09124514072 / آدرس : قم،خیابان عطاران ،کوچه 25 ،فرعی اول سمت چپ،پلاک25
رتبه دوم : آقای رضا   اسمعیل زاده(تهرانی) از استان تهران / تلفن تماس : 09186129348
رتبه سوم : آقای عسگر آرمون از استان اردبیل  آدرس: اردبیل، آخر خاتم النبیین، محله رسول آباد، کوچه شهید اسدی، پلاک 58.
همراه: 09149676760   
رشته چاوشی خوانی :
رتبه دوم: گروه سادات بنی فاطمه از استان مرکزی به سرپرستی آقای سید عباس سجادی 09183607261/ آدرس : استان مرکزی ، شهرستان اراک ، آموزش و پرورش ناحیه یک اراک 
رتبه سوم : آقای محمد حسن باغبانی از استان مازندران /تلفن تماس : 09119260432/ آدرس : مازندران ، شهرستان جویبار ،روستای باغبان محله ،
رتبه چهارم : آقای  همت قاسمی از استان مازندران/ تلفن تماس : 09113238821 
آدرس : مازندران ، شهرستان جویبار،روستای محله کله ،
 و آقای  محمد خسرو پرویزی از استان گیلان / تلفن تماس : 09118314082 
آدرس : گیلان ، رشت ، خیابان سعدی ،کوی فلاحتی ،کوچه یازدهم ،جنب پلاک 18/162 کد پستی :4153754695
شایستگان تجلیل : 
آقای احمد حسن راهی مالکی از خوزستان /تلفن تماس : 09163121583 آدرس : اهواز ،کوی سعدی ،خیابان کارون شرقی ،مجتمع رز ،واحد 4
و آقای علی محرابیان از اردبیل  /تلفن تماس :09141509452
بخش ابتهال:  برگزیده دوم : آقای حسن مختاری  از یزد / تلفن تماس : 09338981973/ آدرس : یزد-بلوار شهید پاکزاد-خ معلم- کوچه امام جمعه – پلاک 21- منزل مضطر زاده
برگزیده  سوم :  آقای احمد حسن راهی مالکی از خوزستان /تلفن تماس : 09163121583  
و آقای  صادق بیت سعید خوزستان/تلفن تماس : 09379361220 
شایستگان تجلیل : 
آقای محمد تقی دهقان از استان یزد /تلفن تماس :09138592022
آقای سید طه موسوی از اردبیل ، تلفن تماس : 09148462855
بخش تواشیح :   برگزیده دوم :  گروه تواشیح مسک از استان اصفهان / به سرپرستی آقای سجادهاشمیان /تلفن تماس : 09133073196 / آدرس :اصفهان ، خمینی شهر ،میدان 22بهمن ، بلوار امیر کبیر ،محله جوادیه ،کوی 104کد پستی 8417643634
برگزیده سوم : گروه تواشیح  حبل المتین از استان زنجان  به سرپرستی آقای عربلو /تلفن تماس : 09192418025
برگزیده چهارم : گروه تواشیح  نورالثقلین از استان یزد به سرپرستی آقای صادق طالبی/تلفن تماس : 09135167381 / آدرس : یزد ، خیابان انقلاب ،کوچه پیرعلم ،کوچه ارشاد ، پلاک 30، آقای محمد طحانی کد پستی : 8918933181
بخش مداحی :  آقای  محمد حسین چاوشی زاده از استان قم /تلفن تماس :09127572152 /آدرس : قم ،خیابان امام 20 متری شهید بهشتی ،24متری چمران ،کوی 9 ،پلاک 46،کد پستی :3719948477  برگزیده  سوم : آقای   مصطفی راغب از استان یزد/ تلفن تماس : 09132591463 آدرس : یزد ،خیابان  سید گل سرخ ،کوچه رایگان ،پلاک 34،کد پستی :
8919758571و علی داداش زاده از اردبیل/تلفن تماس : 09141594257/ آدرس : اردبیل- باغمیشه- کوچه برزگر- بن بست چهارم- پ 74
برگزیده چهارم:  آقای مهران نوروزی  از اردبیل  /تلفن تماس : 09141571382آدر س : اردبیل ،شهرک کارشناسان ، میدان فرهنگ ، کوچه یاسمن 2 ، پلاک 112 
شایستگان تجلیل : 
آقای  محمد صادق درآبادی ازاردبیل / تلفن تماس :09353524664
و آقای یاسراسماعیلی از استان مرکزی  /تلفن تماس :09188490876/ آدرس : استان مرکزی ،شهرستان شاندیز ،خیابان تامین اجتماعی ،پلاک 15 ، کد پستنی :3871695564
دبیرخانه دایمی جشنواره ملی مدیحه سرایی ، چاوشی خوانی  ، ابتهال و تواشیح رضوی


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.